Práve v tomto období, kedy je väčšina z nás doma, držíme si fyzický odstup jeden od druhého, necestujeme, nenakupujeme a skrátka sa sťahujeme do seba, aby sme ostali zdraví a chránili ostatných, by sme s vami chceli zdieľať naše dojmy a kulinárske zážitky z Berlína. Ceníme si, že sme mali možnosť si tento výlet urobiť. Je pre nás inšpiráciou, na aké všetky zážitky sa ešte v budúcnosti môžeme tešiť a čo všetko chutné vieme ako ľudia vytvoriť. Nechajte sa inšpirovať aj vy!

Hneď po odložení tašiek sme išli do The Klub Kitchen, minimalistickej a veľmi vychytenej reštaurácie. Je možné si objednať vegánske a bezlepkové hlavné chody, pričom si môžete vybrať z dvoch či troch. Vyskúšali sme všetky a boli špičkové! Všetky jedlá od quinoy s chrumkavou brokolicou až po hríbové rizoto prenikali sladko-kyslou chuťou a boli osviežujúce, no zároveň hrejivé. Jednoducho kúzelné. Ochutnať tu môžete tiež výborný ľadový čaj a dezerty pre vegánov aj bezlepkáčov. Treba však rátať s tým, že vašu rezerváciu po 10 minútach pustia a že si treba objednať na bare a aj vopred zaplatiť. Okrem toho si však len sadnete a užívate plynulú jazdu.

Ďalším, taktiež veľmi moderným priestorom s výživným menu je kaviareň Daluma. Tu sme si dali sobotňajšie raňajky. Pre nás tam mali výborný obložený chlebík so šalátom, humusom a avokádom. Ponúknu vám tu domáce rastlinné mlieka do kávy, kurkumové latte a aj vynikajúce cappuccino s uhlíkom. Vo veľmi vkusných priestoroch nájdete aj iné zaujímavé produkty ako napríklad Daluma výživové doplnky, domáce nápoje a iné pochutiny, ktoré si môžete zobrať so sebou.

Ak budete mať počas ciest chuť na sladké, určite sa zastavte v kaviarničke Kastanientörtchen. Môžete si tam nakombinovať vlastnú minitortičku. Vegáni a bezlepkáči si tam môžu pochutiť na čokoládovom základe a ovocí podľa chuti. Odporúčame vám si však rezervovať stôl, aby ste nemuseli čakať, kým sa niečo uvoľní ako my.

Vyskúšali sme aj vietnamskú reštauráciu Quy Nguyen Vegan Living, kde vám pripravia niekoľko jedál z menu bez lepku. Všetko tu chutí výborne, jedlá sú z kvalitných surovín, zahrejú a dodajú energiu na ďalšie aktivity – či už turistické, alebo tanečné. ?

Pekáreň Jute Bäckerei bola našou poslednou zastávkou. Do nej sme sa vybrali na brunch a bola vrcholovým zážitkom! Nie ani tak kvôli prívetivému, až rodinnému prostrediu a priateľskému personálu, ale skôr vďaka neuveriteľne chutným bezlepkovým žemličkám posypaným sezamom. Mäkšie, nadýchanejšie a chutnejšie žemličky sme ešte nechutnali. Všetky jedlá sú okrem toho vegánske a bezlepkové, takže pri výbere nemusíte opatrne skúmať menu.

Tieto miesta si zaslúžia byť na vašom radare. Dúfame, že vás zaujali tak ako nás a že sa stanú súčasťou vašich vízií do budúcnosti, kedy budeme znovu môcť cestovať a ochutnávať nové svety. Poučme sa a robme to s pôžitkom a zodpovednosťou voči samým sebe a aj prírode.