Jej manžela Bruna už poznáte. Nedávno sme s ním robili rozhovor. Spolu bývajú na juhu Francúzka, kde vychovávajú dve krásne deti. Táto štýlová blondínka z Jekaterinburgu má najradšej umenie a najviac ju baví zariaďovanie interiérov. Momentálne je najšťastnejšia, keď sa jej podarí pre svoju rodinu vytvoriť teplo domova. Za posledných desať rokov to bolo dokonca viackrát.

…..

O koľkej ráno vstávaš a čo je prvé, čo urobíš?

Snažím sa vstať o siedmej, čo je hodinu predtým, ako vstávajú moje deti. Nie vždy sa mi to podarí, ale snažím sa trochu hýbať hneď po zobudení. Trochu strečing, trochu poskáčem. Moje telo to super nakopne. Potom sa umyjem a na tvár si dám milión krémov. Zídem do kuchyne a vypijem pohár teplej vody, aby som naštartovala trávenie. Toto mi poradila moja mama. No a potom idem na prechádzku s naším psom Harleym. Keď sa vrátime, pripravím raňajky mojim dvom deťom. Zväčša im urobím vajíčka s čerstvou zeleninou a chlebom alebo kašu. Moje deti nie sú na plant-based gluten-free diéte a ani ja nie som.

Užívaš ráno nejaké doplnky stravy?

Áno a veľa. Práve si čistím pečeň a riadim sa podľa špeciálneho protokolu. Momentálne je množstvo vitamínov a minerálov, ktoré užívam, šialené, ale je to dočasná záležitosť. Taktiež ešte každé ráno na lačno užívam materskú kašičku.

Koľkokrát za deň ješ?

Len trikrát. Medzitým pijem zelený alebo čierny čaj. Kávu nepijem.

Ako by vyzeral tvoj ideálny stravovací deň?

Jedla by som len zeleninu a proteíny – ryby, kura a šošovicu.

Aký máš postoj ku konzumácii mäsa?

Som si vedomá, že to je kontroverzná téma, ja však mäso jem, pretože mám pocit, že mne robí dobre a potrebujem ho. Viackrát som skúšala prestať, ale nevyhovuje mi to. Mám obrovský hlad a potom sa začnem napchávať cukrom, ktorý mne osobne robí veľmi zle. Nezamýšľam sa až tak nad tým, že mám na tanieri zviera. Beriem to pragmaticky, inak by som si tým každý deň lámala srdce.

Aké je tvoje obľúbené jedlo?

V zime mám rada chilli con carne a boršč. Celkovo mi veľmi chutí ruská kuchyňa. Chutia mi aj ruské zeleninové polievky s acidofilným mliekom pripravené na studeno.

Akú kozmetickú značku máš rada?

Nie som verná žiadnej značke, rada skúšam rôzne produkty. Zo skúsenosti viem, že keď si moja pleť zvykne na produkt, tak až tak nefunguje. Dlho som používala Tata Harper, ale prestala som. Teraz používam Biologique Recherche, táto značka sa mi páči. Taktiež mi vyhovuje mnoho kórejských značiek. Ako aj produkty od Barbary Sturm.

Aké produkty používaš ráno a večer?

Ráno používam odličovač. Na čistú pleť si nastriekam probiotický sprej, potom ide na rad sérum – vitamín C alebo placentové sérum. Taktiež zväčša používam gua-shu na aplikáciu séra hlbšie do pokožky. Je to zároveň aj skvelá masáž. Hneď na to aplikujem krém so SPF. Večer si zväčša umyjem tvár dvakrát. Teraz používam výborný kórejský olejový balzam, jeho aplikáciu si veľmi užívam. Druhýkrát si umyjem tvár želatínovým odličovačom. Na čistú tvár aplikujem nočné sérum a na záver nočný krém.

O koľkej chodíš spať a máš večer nejakú rutinu?

Skoro každý večer si dám vaňu s deťmi, potom si spolu v posteli čítame detské knižky. Keď deti nie sú doma, snažím sa pred spaním čítať tie svoje. Vyhýbam sa skrolovaniu na telefóne, lebo keď raz začnem, neviem prestať. Som schopná stráviť na Instagrame hodiny. Ideálne pre mňa je, keď v spálni ani nemám mobil. Okolo jedenástej už spím.

Máš nejakú neresť, čo sa jedla týka?

Špaldový chlieb. Pečiem si ho aj sama, milujem ten proces. Tá vôňa je neskutočná. Celé ma to veľmi upokojuje.

Čo ťa v tvojom živote veľmi zaujíma a napĺňa?

Umenie. Jedlo. Naozaj ma baví variť jedlá podľa super receptov. Taktiež milujem vytvárať domov, je to niečo, čo mi naozaj ide, lebo za posledných desať rokov som to urobila niekoľkokrát.

Ktorá kniha a film na teba zapôsobili?

Hlad od Knuta Hansuma a Nevoľnosť od Jeana Paula Sartra. Obidve tieto knihy sú si podobné. Hlavné postavy majú v knihách emocionálny kolaps a obdivujem, ako tento stav obaja autori popísali slovami. Je to rozpoloženie mysle, keď sa hlavným protagonistom mení život. Je to dočasná veľmi nepríjemná životná fáza, ale je na nej niečo úžasné, pretože je veľmi intenzívna. Milujem francúzskeho režiséra Leosa Caraxa, je to moja veľká láska. Páči sa mi poetický spôsob, akým vníma ženy. Bavia ma aj ženské režisérky, ale tie zobrazujú ženy príliš realisticky a to veľmi nemusím. Chantal Akerman je super. Jej video tvorba sa približuje mojej.

Ktoré sú tvoje obľúbene instagramové profily?

@lookatthisrussian a @90sanxiety.

Máš nejaké zlozvyky, ktoré by si najradšej odstránila?

Sociálne médiá. Taktiež sa nehýbem tak často, ako by som chcela. Príliš veľa sedím na zadku na gauči. A nešoférujem, aj keď ma to baví, ale bojím sa. Pyšná som však na to, že som tento rok odstránila jeden zlozvyk. Vždy poobede som si zvykla dávať sladký snack, ale teraz si namiesto neho dám čierny čaj. Namiesto silnej závislosti na sladkom som sugar-free. Nejem už žiadny rafinovaný cukor, nahradila som ho ovocím, ktoré mám ako dezert. Nemôžem si ho dať len tak na raňajky. Bolo by mi zle. Bola to celkom sranda, ako som prestala jesť sladkosti. Bol to dlhý proces, bola som na seba hnusná, ale niekedy aj veľmi dobrá a chápavá. Moja rada je nevzdať sa a skúšať prestať s tým, s čím chcete. Nakoniec sa to podarí.

Aká je najlepšia a najhoršia rada, akú si dostala?

Najhoršia rada pre mňa bola „cheat days“. Na mňa toto vôbec nefunguje, lebo sa okamžite ocitnem v zajatí starých zlozvykov. Najlepšia rada – umy si tvár vodou, keď doplačeš. Voda zmyje smútok z tváre.

Aké máš plány do budúcnosti?

S manželom plánujeme kúpiť nehnuteľnosť v prírode, kam budeme chodiť na predĺžené víkendy a zároveň sa chceme vrátiť do veľkého mesta. Momentálne žijeme na juhu Francúzska na vidieku a nevyhovuje nám to. Sme na tento spôsob života príliš mladí. Chcela by som sa viac venovať svojej umeleckej tvorbe.

Aký máš obľúbený citát?

„This is a snakeskin jacket! And for me it’s a symbol of my individuality, and my belief  in personal freedom.“ Je to z filmu Wild at Heart od Davida Lyncha. Svojho času som si chcela tento citát vytetovať. Veľmi sa mi páči charakter Sailora, ktorého hrá Nicolas Cage. Sme si podobní podľa mňa. Ideme si svoje a je nám jedno, čo si o nás kto myslí. Som do Nicolasa Cagea. Je „cool“.