Je pre ňu charakteristická citlivosť, kreativita a hravosť. Jej tvorivosť je cítiť najmä v oblasti módy, fotografie, hudby a videa. Napĺňa ju aj komunikácia s ľuďmi, podpora dobročinných akcií a cestovanie. Po skončení strednej školy začala popri štúdiu angličtiny v Los Angeles blogovať a venovať sa sociálnym sieťam, ktoré ju živia dodnes. Vysokú školu absolvovala v Paríži na Paris College of Art a v Miláne na Istituto Marangoni, kde sa zamerala na módny biznis a dizajn. V rámci Jedloznačne sa stará o celkový vizuál značky a Instagram.

…..

O koľkej vstávaš a kedy chodíš spať?

Chodím spať okolo jedenástej – dvanástej a zobúdzam sa okolo ôsmej. Som skôr nočná sova ako ranné vtáča. 🙂 Spánok je pre mňa veľmi dôležitý rovnako ako pravidelný režim, ktorý mi od základu zmenil život. Keď som doma, je ľahšie nabehnúť na určitý systém. Horšie je to na cestách. V každej situácii sa však snažím nájsť aký-taký balans.

Raňajkuješ?

Áno. Na raňajky sa vždy veľmi teším. Niekedy si pred spánkom spomeniem, že si dám ráno dobrú kávu, a už sa neviem dočkať ďalšieho dňa. Najradšej zdieľam raňajky s ľuďmi, ktorých mám rada.

Čo konkrétne jedávaš?

Keď som mimo domu, doprajem si väčšie porcie a pestrejšie kombinácie chutí. Základom raňajok je pre mňa kvalitná káva. K tomu si dám buď čučoriedky, banán alebo jahody, bezlepkový chlieb s humusom či avokádom a paradajkami alebo bezlepkové ovsené vločky so sójovým mliekom.

Čo rada piješ okrem kávy?

Moja „guilty pleasure“ je Coca- Cola. Výborná chuť, no nie veľmi zdravá voľba, viem. Preto ju nepijem často. Skôr si ju objednávam v kine alebo na dovolenke. Tiež pijem veľa čaju z čerstvej mäty a kvôli problematickej pleti aj obyčajnú čistú vodu.

Ako sa o svoju pleť staráš?

Mám naozaj veľmi špecifickú pleť. Niekedy je krásne žiarivá a niekedy sa mi z ničoho nič zhorší. Najviac preto používam lekárenskú kozmetiku od Biodermy alebo La Roche Posay. Snažím sa postupne už aj v kozmetike úplne eliminovať prípravky testované na zvieratách. Preto chcem vyskúšať aj značku Ordinary, na ktorú som počula len samú chválu. Veľmi som zvedavá, ako na ňu moja pleť zareaguje. Tiež sa chcem viac zorientovať v tzv. „clean beauty“,  ktorá je zložená len z prírodných ingrediencií a bez pridaných chemikálií.

Akú dekoratívnu kozmetiku používaš?

Mám rada Bare Minerals, konkrétne ich púder a mejkap. Výborná je aj značka RMS beauty, najmä klasický rozjasňovač a značka Glossier má perfektné farby na líčka. Skvelú, aj keď pomerne drahú „dekoratívku“ má Britka Charlotte Tilbury. Od nej používam bronzer, rúž a ceruzku na pery. Kto ma pozná, vie, že mojím poznávacím znamením sú čierne očné linky. Najlepšie ponúka Shu Umera. Sú však len ťažko zohnateľné, tak som ich nahradila linkou od Fenty Beauty a som naozaj spokojná.

Aký je tvoj ideálny deň, čo sa jedla týka?

Stále sa v tomto smere učím. Raňajky preferujem pomalé, bez zbytočného stresu. Jem bezlepkové a prevažne rastlinné jedlá, preto keď idem na obed do klasickej reštaurácie, väčšinou si môžem dať len zemiaky alebo ryžu a grilovanú zeleninu. V špecializovanej reštaurácii nie je problém objednať si „glutenfree“ a „plantbased“ jedlo, na aké mám momentálne chuť. Večeru mávam ľahkú a snažím sa nejesť po siedmej hodine. Keď sa najem neskoro, mávam nočné mory.

Uprednostňuješ bezlepkové (glutenfree) a rastlinné (plantbased) potraviny. V ktorom meste sa dajú nájsť kvalitné reštaurácie, ktoré ponúkajú vo väčšom množstve aj takéto menej tradičné typy jedál?

Ako prvá mi napadla Praha. Pracovala som tam na projekte, ktorý mapoval ponuku týchto druhov stravy. Navštívila som takmer všetky reštaurácie a bistrá, ktoré majú na jedálnom lístku prevažne rastlinné bezmäsité jedlá a sú väčšinou na výbornej úrovni. S bezlepkovou ponukou je to trocha zložitejšie, ale aj v tomto smere sa už situácia zlepšuje. Moje tipy sú: Lehká hlava, Maitrea, Etnosvět či Loving Hut.

Sú podobné reštaurácie aj v Bratislave?

Sú. Napríklad Balans bistro, Loove by Vegana, Made with Laf. Tieto reštaurácie sú však tiež viac zamerané na rastlinnú stravu ako bezlepkovú. Výborné bezlepkové chleby, sladkosti a zákusky majú U Dobrožrúta.

Kde najradšej nakupuješ potraviny?

V Bratislave, kde žijem, predávajú chutné a zdravé veci v Yeme, obchodoch Kraj, ale aj v malých bio obchodoch takmer vo všetkých nákupných centrách. Výborné bezmäsité hamburgery Beyond Meat, ktoré sú naozaj chuťovo aj konzistenciou nerozoznateľné od klasického mäsa, majú napríklad v Yeme a Metre.

Aké potraviny preferuješ?

Sladké zemiaky. Ako vo Forrestovi Gumpovi Baba Shrim miloval krevety, ja zbožňujem sladké zemiaky na každý spôsob. Výborné sú opečené, pripravené ako zemiaková kaša alebo hranolky. Okrem nich mám rada aj zeleninu a ovocie, strukoviny, bio seitan či bio tofu, ale aj ryžu a klasické zemiaky. Mám silnú intoleranciu na lepok, preto sa vždy dobre informujem o zložení potravín. Napríklad aj obyčajné hranolky nie sú vždy bezlepkové.

Spomínala si, že rada cvičíš. Aký šport uprednostňuješ?

Moji rodičia ma viedli k pohybu od malička. Snowbordovala som, plávala, hrala tenis, jazdila na koni či som sa venovala krasokorčuľovaniu. Ako malá som športovať musela, dnes už chcem. Momentálne ma veľmi baví pole dance. Inšpirovala ma speváčka a tanečníčka FKA Twigs cez jej Instagram. Pole dance je veľmi ženský, ladný, elegantný a zároveň posilňuje svaly celého tela. Pre mňa je to ideálne cvičenie, keďže nepotrebujem chudnúť, skôr spevňovať. Nemám úplne ideálne držanie tela, preto už dva roky chodím na fyzioterapiu. Moju fyzioterapeutku mám veľmi rada, vždy sa na ňu veľmi teším. Okrem toho robím Xbody. Je to fyzicky celkom náročné a intenzívne cvičenie, ktoré stimuluje svaly pomocou elektrických impulzov. Trvá len dvadsať minút, čo naozaj kvitujem, pretože hodina vo „fitku“ je pre mňa nekonečná. Raz do týždňa chodím kvôli celkovej regenerácii na masáž.

Si na rastlinnej strave. Aký je tvoj názor na jedenie zvierat a zvieracích produktov?

Vegánstvo či „plantbased“ stravovanie je kontroverznou témou, ale je dôležité sa o nej rozprávať a informácie s ňou spojené zdieľať. Naučila som sa nikoho na silu nepresviedčať, čo by mal jesť. Každý si musí nájsť svoju cestu sám a druhú stranu nesúdiť. Ani ja od malička nejem len rastliny. Prešla som si aj mäsovou, aj vegetariánskou fázou.

Prečo si sa rozhodla nejesť mäso?

Zaujímam sa o budúcnosť. Okrem toho, že zvieratá vo veľkochovoch neznesiteľne strádajú a trpia, chov hovädzieho dobytka negatívne vplýva aj na klímu. Názory, že mám veľmi rád mäso a neviem si predstaviť život bez neho, sú časté. Zväčša ide o zvyky, ktoré máme naprogramované v hlave. Ja mám veľmi rada všetky zvieratá. Výčitky, že musia trpieť, aby som ich mohla jesť, boli také silné, že mi to naozaj nestálo za to. Odkedy nejem živočíšne produkty, cítim sa celkovo oveľa lepšie.

Máš ráno, cez deň alebo pred spaním nejaké rituály?

Skôr by som povedala zlozvyky. 🙂 Mám rada filmy a seriály. Na filmy chodím skôr do kina, pretože na veľkom plátne s dokonalým ozvučením si ich viac vychutnám. Seriály však pred spaním pozerám doma v posteli jeden za druhým a neviem prestať. Už sa aspoň snažím vypínať televízor hodinu pred zaspaním.

Aký je tvoj obľúbený seriál?

Veľmi ma zaujíma forenzná psychológia, preto pre mňa top seriálom zatiaľ ostáva Mindhunter, ktorý je s touto témou veľmi spätý. Super sú aj Penny Dreadful, Black Mirror, The OA, Westworld, True Detective, Euphoria, The Vampire Diaries a ďalšie.

Akú knihu máš najradšej?

Moja srdcovka je Exupéryho Malý princ. Tú čítam pravidelne každý rok. Mám rada aj netradičné zamilované príbehy v knihách Veľký Gatsby alebo Portrét Doriana Graya.

Medituješ?

Snažím sa. Niekedy sa skôr sústredím len na pozorovanie svojho dychu, inokedy vyskúšam nejakú appku, napríklad Headspace. Skôr mi vyhovuje aktívna meditácia vo forme tanca a hlasného spevu. Najlepšie doma, kde ma nikto nevidí. 🙂 Spojím sa so svojím vnútorným dieťaťom, som v prítomnom okamihu a úplne sa uvoľním. Vtedy sa cítim naozaj šťastná.

Akú najhoršiu radu si v živote dostala?

Každú, ktorá ma nútila do niečoho, čo je mi absolútne neprirodzené. Skrátka, aby som nebola sama sebou. Ja naopak podporujem ľudí, ktorí idú vlastnou cestou. Nenechajú si od nikoho nič vnútiť, sú totálne slobodní a výborní v tom, čo robia.

A najlepšiu?

Aby som v sebe pestovala súcit, láskavosť a empatiu. Celé vegánstvo a „plantbased“ filozofia tiež vychádza zo súcitu so zvieratami, ktoré sme si podmanili a oni nemajú žiadnu možnosť sa brániť.

Aký je tvoj obľúbený citát?

Ži a nechaj žiť.